Már egy hónapja nem jutottam a varrógép elé, teljesen magam alatt voltam. Aztán ma végre lett pár szabad órám, így varrtam egy új válltáskát Brúnónak. Könnyű, kezdőknek való, bátran nekiállhat mindenki. Megmutatom, hogyan!
Háromféle anyagot használtam: kívülre egy fekete filcet, a belseje és a teteje kívül csíkos vászon, a kettő közé pedig puha közbélést tettem, gondoltam így masszívabb lesz.
Kiszabandó anyagok:
- Külső oldal (fekete): 32x27 cm - 2 db
- Belső oldal (csíkos): 32x27 cm - 2 db
- Bélés: 32x27 cm - 2 db
- Fedél belseje (fekete): 27x22 cm - 1 db
- Fedél külseje (csíkos): 27x22 cm - 1 db
- Fedél bélése: 27x22 cm - 1 db
- Pánt széles (fekete): 100x7 cm - 1 db
- Pánt keskeny (csíkos): 100x5 cm - 1 db
A pánt hosszát érdemes a gyerekhez igazítani, feltéve, ha nem éppen iskolában van, amikor varrunk! Brúnónak elég lett volna 90 cm is.
A pánt hosszát érdemes a gyerekhez igazítani, feltéve, ha nem éppen iskolában van, amikor varrunk! Brúnónak elég lett volna 90 cm is.
Szükség van még: mágneses zárókapocs, kis pánt akasztó fülnek (10 cm), varrógép, cérna, gombostű.
A két pánt anyag széleit középre bevasaltam, majd egymásra illesztve őket összevarrtam.
A táska fedeléhez szabott 3 db anyag (külső, belső és bélés) két sarkát lekerekítettem. Ehhez sablonnak egy kis tálkát használtam.
A fedél belső (fekete) oldalára ráraktam a mágneses zárókapocs felső részét, alulról egy kis darab plusz anyaggal megerősítve. Utána összefogtam a 3 anyagot. A külső és belső rész szín-színnel szembe, alattuk pedig a bélés. Összetűztem és három oldalán végigvarrtam.
Kifordítás után a széleket levasaltam, majd szín oldalán körbe varrtam a 3 oldalt. A 4. oldalt nem szükséges, mert az lesz bevarrva a táska hátuljába.
Kész a táska fedele!
Most a táska belső részének varrása következett. A két csíkos belsőt színt színnel összefordítottam és a két oldalára, kívülre a bélés lapokat illesztettem.
A 4 réteg két szélét összevarrtam, illetve az alját úgy, hogy középen nyitva hagytam. Itt fogjuk majd kifordítani a táskát a végén.
Az összevarrt sarkot széthúzva, egy háromszöget képeztem úgy, hogy a két varrás egymáson, középen legyen. Felmértem ide kb. 5 cm-et és ott végig varrtam.
Mindkét alsó saroknál megcsináltam ezt, majd a maradék sarkot levágtam. Ez a levarrás fogja a táska alját adni. Ezzel kész is a belső része a táskának.
A külső rész hasonlóan készül a belsőhöz. A két külső oldalt egymásra fektetve összevarrtam 3 oldalon. Itt nem kell alul nyílást hagyni, folyamatosan varrható. Utána a két sarkát lecsaptam, mint a bélésnél.
Kifordítottam a színével kifelé a táska külső részét. Rátűztem a két oldalvarrásra a pánt széleit, illetve a hátoldalra a fedelet. Mindkettőnél a szín oldalak néznek egymás felé!
Itt felejtettem el a kis akasztó fület betűzni a táska fedele mögé, amit aztán utólag kellett beleapplikálnom.
Levarrtam a rátűzött fedelet és a pántot. A táska front oldalára most raktam rá a mágneses kapocs másik felét, mert így pontosan meg tudtam már nézni, hogy hova kell esnie. Ezt is kis anyagdarabbal belülről megerősítettem. Ezzel el is készült a táska külső oldala.
Most jött a két rész egymásba illesztése. A belső rész (csíkos) színével befelé van. A külső rész (fekete) színével kifelé. A kettőt egymásba kell illeszteni, a szín oldalaknak kell találkozniuk. A táska pántja és fedele a két rész közé kell essen. Összetűztem és végig varrtam a szélét körben.
A belső rész alján hagyott nyíláson keresztül kifordítottam a táskát, majd bevarrtam a nyílást. Levasaltam a szélét és körbevarrtam felül, hogy szép legyen a teteje. KÉSZ! :)

Ajánlott bejegyzések: